تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان

آگاهی از تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان می‌تواند در تصمیم گیری برای انتخاب هر یک از این سایت‌ها کمک کند. بی شک خرید سایت اختصاصی و یا سایت ارازن هر کدام دارای معایب و مزایای خاص خود می‌باشد و نمی‌توان یکی را بر دیگری برتری داد.

تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان

برخی از مشاغل وجود دارند که برای معرفی خود و ورود به دنیای اینترنت و افزایش تعداد مشتریان نیازی به  خرید سایت اختصاصی ندارند و تنها با یک سایت ارزان و قالب آماده می‌توانند امورات مربوط به بازاریابی اینترنتی را انجام دهند. اما در عوض مشاغلی نیز هستند که نیازمند طراحی سایت اختصاصی هستند و بدون داشتن یک سایت اختصاصی نمی‌توانند در امر بازاریابی اینترنتی موفق باشند و خرید سایت اختصاصی ضامن موفقیت و رونق شغلی آنهاست. مثل کسب و کارهای بزرگ و شرکت‌های مطرح تولیدی و ... .

برای مقایسه‌ی خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان و بالا بردن سطح آگاهی مخاطبان تفاوت‌های این دو نوع سایت را در ادامه بررسی می‌کنیم. البته باز هم تاکید می‌کنیم هدف از این محتوا اولویت یک نوع سایت بر سایت دیگری نیست و تنها هدف بیان تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و  طراحی سایت ارزان است. و دیگر با خود شماست که بر اساس این مقایسه تصمیم بگیرید که برای کسب و کار خود یک سایت قالب اماده و ارزان خریداری کنید و یا یک سایت اختصاصی

تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان

برای مقایسه‌ی خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان آنها را از مقوله های مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهیم. شاید تفاوت‌های زیادی وجود داشته باشد اما مهمترین تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان عبارتند از :

مقایسه سایت اختصاصی با سایت ارزان

تفاوت در هزینه‌ی خرید

یکی از مهمترین تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان تفاوت در قیمت‌های آنهاست. برای طراحی سایت اختصاصی نیروهای متخصص زیادی مورد نیاز است. زیرا در یک سایت اختصاصی باید تمامی آپشن‌ها اعم از گرافیک ، قالب سایت، تم و رنگ زمینه‌ی سایت و ... طبق نظر شخص سفارش دهنده طراحی و برنامه نویسی شود و برای نوشتن هر برنامه‌ای نیاز به یک متخصص در آن زمینه وجود دارد از این رو خرید سایت اختصاصی هزینه‌ی بالایی دارد و ممکن است هر کسی از عهده‌ی پرداخت آن برنیاید به همین علت است که گفته می‌شود سایت اختصاصی بیشتر برای کسب و کارهای بزرگ و برند مناسب است.

از آن طرف یک سایت ارزان معمولا دارای قالب بندی آماده و از پیش طراحی شده است. طراحی سایت ارزان یا قالب آماده نیاز به تخصص فنی چندانی ندارد به همین علت هزینه‌ی تمام شده برای خرید سایت قالب آماده معمولا خیلی کمتر از سایت اختصاصی است.

تفاوت در سرعت راه اندازی

یکی دیگر از تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان سرعت راه اندازی آنهاست. همانطور که گفته شد جز به جز یک سایت اختصاصی بر اساس خواست سفارش دهنده می‌باشد و ممکن است این خواسته در قالب برنامه‌های آماده وجود نداشته باشد بنابراین شرکت طراح مجبور است که برای تمامی قسمت‌ها برنامه‌نویسی انجام داده و آن را مورد آزمون و خطا قرار دهد تا به نتیجه ی دلخواه برسد از این رو طراحی سایت اختصاصی زمان بر است. در حالی که سایت‌های قالب آماده چون دارای ساختار و برنامه‌ی ثابت و از پیش تعیین شده هستند نیاز به برنامه نویسی چندانی ندارند و می‌توانید یک سایت قالب آماده را در کمترین زمان ممکن در هاست نصب کنید. بنابراین به نظر می رسد اگر برای ورود به نت ورک مارکتینگ و برند سازی فرصت چندانی ندارید باید فعلا به یک سایت ارزان بسنده کنید.

تفاوت در طول عمر دامنه

تفاوت در عمر دامنه یکی دیگر از تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و طراحی سایت ارزان می‌باشد. به خاطر هزینه، وقت و تخصص بیشتری که برای یک سایت اختصاصی صرف می‌شود معمولا عمر دامنه‌ی آن بیشتر از یک سایت ارزان است و لینک سایت اختصاصی خیلی دیرتر غیر فعال می‌شود. از این رو سایت ارزان بیشتر برای مشاغلی مفید است که قصد ندارند طولانی مدت به فعالیت خود ادامه بدهند و به اصطلاح موقت می‌باشند. اما برای مشاغل پایدار سایت اختصاصی گزینه‌ی بهتری می باشد.

سایت اختصاصی

تفاوت در به روز رسانی

تفاوت در به روز رسانی نیز یکی از عمده تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان است. اگر شما یک سایت اختصاصی خریداری کنید هر زمان که مایل باشید یا خودتان و یا با کمک و پشتیبانی طراحان سایت می‌توانید سایت را به روز رسانی کنید و آن را ارتقا ببخشید اما این امکان برای اکثر سایت‌های قالب آماده و ارزان وجود ندارد و معمولا اگر بخواهید آن ها را به روز رسانی کنید باید به طور کل سایت را حذف کرده و مجددا پروسه‌ی نصب را از اول انجام دهید. شاید بتوان این مورد را یکی از ایرادات سایت‌های ارزان دانست.

تفاوت در ایجاد تغییرات

یکی دیگر از تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان میزان تغییرات اعمال شده بعد از  طراحی سایت است. در سایت‌های ارزان تا حد محدودی می توان تغییرات محتوایی ایجاد نمود و تغییر در آپشن‌ها و گرافیک سایت و دیگر موارد دارای محدودیت‌هایی می‌باشد در حالی که در سایت‌های اختصاصی دست شما برای تغییرات بازتر است و راحت‌تر می توانید آپشن‌های مورد نظرتان را تغییر دهید. بنابراین می‌توان گفت سایت-های ارزان برای افراد و کسب کارهایی که انتظار زیادی از سایت ندارند و صرفا جهت یک معرفی از آن استفاده می‌کنند کاربرد دارد.

تفاوت در انتخاب آپشن‌ها

می‌رسیم به یکی دیگر از تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان یعنی تفاوت در انتخاب آپشن‌ها. همانطور که گفته شد در سایت‌های ارزان قالب‌ها از پیش آماده و طراحی شده است و از این رو ممکن است برخی از آپشن‌ها بر روی سایت موجود باشد که شما نیازی به آنها نداشته باشید و یا بالعکس شما بخواهید آپشن به خصوصی را داشته باشید و بر روی قالب آماده‌ی سایت موجود نباشد. به طور کلی دست شما برای انتخاب آپشن‌ها در سایت‌های قالب آماده بسته است در حالی که در سایت های اختصاصی چون از همان ابتدا همه چیز برنامه‌ریزی و طراحی می‌شود تمامی خواسته‌های شما تا حد 99 درصد برآورده می‌گردد و شما می‌توانید آپشن‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید.

تفاوت در پشتیبانی

یکی از تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان در پشتیبانی آنها است. معمولا سایت‌های ارزان برخی از برنامه‌ها و یا آپشن‌ها را نمی‌توانند پشتیبانی کنند در حالی که سایت‌های اختصاصی چنین مشکلی ندارند. همچنین اکثر شرکت طراح سایت اختصاصی تا آخرین مرحله و بارگذاری سایت همراه سفارش دهنده هستند اما سایت‌های ارزان و قالب آماده دارای چنین امتیازی نیستند.

تفاوت در سئو سایت

همانطور که می‌دانید سئو سایت و  بهینه‌ی سازی سایت برای جستجوی بهتر در موتورهای جستجو امری مهم و ضروری برای سایت‌ها می‌باشد. سئو سایت قواعد خاص خود را دارد و معمولا استانداردهای آن به صورت دوره‌ای توسط شرکت‌های سازنده‌ی موتورهای جستجو تغییر می‌کند. یکی از تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان در موضوع سئو می‌باشد. در سایت‌های اختصاصی می‌توان استانداردهای سئو را به روز رسانی کرده و آن را بهبود بخشید در حالی که سایت‌های ارزان برخی از استاندارهای سئو سایت را نمی‌توانند داشته باشند.

سایت ارزان

نتیجه‌گیری

بر اساس تفاوت‌های خرید سایت اختصاصی و سایت ارزان می توان نتیجه گرفت که هریک از آنها مزایای خاص خود را دارند و برای برخی از کسب و کارها تنها طراحی سایت ارزان راه گشاست در حالی برای برخی شغل‌ها پیشرفت و ترقی بدون داشتن یک سایت اختصاصی امکان‌پذیر نیست.


با ما تماس بگیرید
با شماره یادشده در تلگرام یا واتساپ با ما در تماس باشید