بهینه سازی موتورهای جستجو - بهترین راه برای بازاریابی آنلاین

بهینه سازی موتورهای جستجو یا به اختصار سئو، یکی از اساسی ترین اقداماتی است که هنگام طراحی وب‌سایت باید صورت گیرد. امروزه اگر که می‌خواهید در تجارت الکترونیک، کسب و کاری موفق داشته باشید باید اصولی را برای بهینه سازی جستجوی گوگل رعایت کنید.

این اصول که شامل تکنیک‌های seo می‌باشند می‌توانند بازدیدکنندگان سایت شما را بیشتر کنند. ما در زیر توضیحات بیشتری را در رابطه با بهینه سازی موتورهای جستجو قرار داده‌ایم پس برای آشنایی بیشتر با این موضوع ما را همراهی کنید.

بهینه سازی موتورهای جستجو - بهترین راه برای بازاریابی آنلاین

بهینه سازی موتورهای جستجو به چه معنا می‌باشد؟

همه افراد امروزه برای یافتن پاسخ سوال‌هایشان به سراغ موتور جستجو و یا به قول معروف گوگل می‌روند ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که گوگل بر چه اساسی وب‌سایت‌هایی را در جواب کلمه‌ای که کاربر جستجو کرده است به آن پیشنهاد میدهد؟ ما در متن زیر سعی کرده‌ایم به این سوال پاسخ دهیم.

از آنجایی که امروزه بیشتر کسب و کار‌ها بر اساس اینترنت و سایت‌های اینترنتی انجام می‌شود، پس رقابت زیادی بر سر قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی موتور جستجو می‌باشد. تحقیقات ثابت کرده است که 70 درصد افراد فقط به سه لینک اولی که موتور جستجو به آنها پیشنهاد میدهد توجه می‌کنند؛ پس اگر که بخواهید جزء این سه لینک باشید باید نکاتی را در وب‌سایت خود رعایت کنید؛ این نکات که به اصول سئو معروف هستند می‌توانند برای کسب جایگاه اول تا سوم لینک‌های نتایج موتور جستجو کمک زیادی به وب‌سایت و تجارت شما کنند.

به طور کل به اجرای تکنیک‌های seo در وب‌سایت بهینه سازی موتورهای جستجو می‌گویند. البته نکته‌ی حائز اهمیت این است که شما تنها با یکبار اجرای این نکات نمی‌توانید این جایگاه را کسب کنید و برای کسب این جایگاه باید به طور مداوم و تخصصی بر روی سئو سایتتان کار کنید.

تکنیک سئو

برای بهینه سازی موتورهای جستجو چه کار‌هایی باید انجام داد؟

همانطور که گفته شد بهینه سازی موتورهای جستجو به قرار گرفتن وب‌سایت در سه لینک اول و یا حداقل صفحه‌ی اول نتایج موتور جستجو می‌گویند. حال برای بهینه سازی موتورهای جستجو می‌بایست از تکنیک‌های seo کمک گرفت.

تکنیک‌های seo شامل اصولی می‌باشد که باید در محتوای سایت و کد‌های برنامه نویسی سایت که به زبان اچ تی ام ال نوشته شده، رعایت شود. طراح سایت می‌بایست کلمه‌ای را به عنوان کلمه‌ی کلیدی قرار دهد، به این معنا که متن قرار داده شده درون سایت توضیحی برای کلمه کلیدی می‌باشد البته منظور از کلمه کلیدی یک کلمه نمی‌باشد، شما می‌توانی حتی یک جمله را نیز به عنوان کلمه کلیدی قرار دهید؛

پس از انتخاب کلمه کلیدی مناسب شما می‌بایست متنی را در رابطه با کلمه کلیدی بنویسید به طوریکه علاوه بر مرتبط بودن با موضوع کلمه کلیدی، کلمه کلیدی به تعداد مشخصی نسبت به طول کل نوشته در آن آورده شده باشد.

تکنیک‌های seo به دو دسته‌ی seo on page و seo off page تقسیم می‌شوند که برای نتیجه بهتر در بهینه سازی موتورهای جستجو می‌بایست این دو قسمت در کنار هم قرار بگیرند. Seo on page به اقداماتی که درون سایت انجام می‌شود گفته می‌شود و seo off page به اقداماتی گفته می‌شود که بیرون از سایت برای بالا بردن سطح سئو انجام می‌شود.

ما در زیر به بعضی از توضیحاتی را که می‌بایست درون سایت انجام شود پرداخته‌ایم.

بهینه سازی موتورهای جستجو

اصول seo on page شامل چه مواردی می‌باشد؟

همانطور که گفتیم شما می‌بایست محتوایی را درون سایتتان قرار دهید که این محتوا می‌بایست علاوه بر اینکه مفهومی مرتبط با کلمه کلیدی داشته باشد، تعداد کلمه کلیدی به کار برده شده در آن متناسب با طول کل متن باشد.

یکی از اصول سئو، قراردادن کلمه کلیدی در ساختار عنوانی مناسب و جذاب می‌باشد. یکی از راه‌هایی که می‌تواند توجه بازدیدکنندگان را جلب کرد، استفاده از عنوان مناسب می‌باشد. منظور از عنوان تنها عنوانی که در متن نوشته قرار داده می‌شود نیست، بلکه منظور عنوان سایت می‌باشد که در صفحه نتایج موتور جستجو هنگامی‌که کاربر کلمه کلیدی را جستجو می‌کند، در کنار نام سایت به کاربر نشان داده می‌شود؛ که به اصلاح به آن title tag می‌گویند.

اصل بعدی meta description می‌باشد. منظور از meta description توضیح مختصری از موضوع محتوای سایت می‌باشد که در زیر عنوان سایت در صفحه نتایج موتور جستجو نوشته می‌شود. این توضیحات می‌بایست از تعداد کلمه‌ی مشخصی ساخته شده و حتما حاوی کلمه کلیدی باشد. این کار کمک می‌کند تا کاربر بتواند خیلی سریع وب‌سایتی که حاوی مطلب مورد نظرش می‌باشد را پیدا کند.

اصول بهینه سازی موتورهای جستجو

تکنیک‌های سئو شامل موارد زیادی می‌باشند که ما در متن بالا مختصری از آنها را برای شما شرح دادیم، اما اگر که می‌خواهید وب‌سایتی داشته باشید که اصول بهینه سازی موتورهای جستجو در آن انجام شده باشد می‌بایست این کار را به دست فردی حرفه‌ای بسپارید تا به طور مداوم بر سطح سئو سایت شما نظارت داشته باشد.

طراحی سایت البرز با ارائه خدمات بهینه سازی موتورهای جستجو، به شما کمک می‌کند تا وب‌سایتتان همیشه جزء سایت‌هایی باشد که موتور جستجو به کاربران پیشنهاد می‌دهد.


با ما تماس بگیرید
با شماره یادشده در تلگرام یا واتساپ با ما در تماس باشید